Další týden v Andoře a malý peloton


Minulý týden se ke mně v Andoře připojil Julian Alaphilippe. Je to skoro rok, co jsme spolu naposledy trénovali. Od zranění jsem ho viděl jen krátce, ale byl to zážitek na celý život. Z doprovodného vozidla jsem ho na Tour de France sledoval, jak vyhrál etapu.


Julian je skvělý parťák, vždycky pozitivně naladěný a motivovaný, vždy plný energie. Objeli a odcvičili jsme společně většinu tréninků. Strávili jsme spolu i většinu volného času. Jsme zvyklí být spolu velkou část sezony, tak bylo co dohánět. Máme často podobný závodní program a většinou spolu sdílíme pokoj. Za pár týdnů spolu vstoupíme už do sedmé sezony ve stejném dresu.


Počasí bylo perfektní a scházela se tu solidní tréninková skupina, skoro peloton. Většinou jsme vyrazili společně a pak se rozdělili na menší skupinky. Každý si pak odjede, co potřebuje. Zastoupení tu má skoro každá stáj. Často vyrážím s Jackem Haigem, Johnatanem Castroviejem nebo Marcem Solerem. Ke konci týdne dorazil i Honza Hirt. Je vidět, že většina kluků už má nějaký ten týden tréninku za sebou. I přes kopcovitý terén jsem měl za celý týden průměrnou rychlost přes 31 km/h. V neděli to bylo dokonce 33. To se k nám přidal i Moto GP jezdec Aleix Espargaró, pro kterého je kolo moc důležitou složkou přípravy.Následující dva dny ještě odtrénuju v Andoře a pak už vyrážím do Belgie. Poprvé se tam  setkáme všichni, co jsme byli na soustředění v Africe, včetně Laurense. Ve čtvrtek mě čekají výkonnostní testy v Leuvenu. Víkend strávím v Čechách, plánuji vyrazit do Krkonoš. Hor pořád nemám dost, ale tréninkem to nebudu přehánět. Za týden nám začíná týmové soustředění ve španělském Calpe, tak tam chci přijet relativně čerstvý.

0 zobrazení
 

© 2018 Petr Vakoč.         cycling@seginternational.com

  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now