Jsem zpět!


Mám za sebou první etapu Vuelty a San Juan a pořádně jsem si ji užil. Trasa 160-ti kilometrového závodu byla převážně rovinatá, o náročnost se ale postarala teplota přes 40 stupňů a silný vítr. Naší taktikou bylo držet peloton po hromadě a v závěru rozjet sprint pro Alvara Hodega.


Mým úkolem bylo hlídat začátek závodu, aby neodjela nebezpečná skupinka a následně udržovat její náskok v přiměřených mezích. Velmi rychle jsem se dostal do závodního rytmu. lo to, jako po másle. Trošku jsem bojoval s vedrem, ale jinak jsem si užíval čas na špici pelotonu.


V polovině závodu jsme přijeli do rychlého úseku zkopce s bočním větrem, kde se naplno závodilo. Bojovat o pozici v rychlostech přes 70 kilometrů za hodinu bylo po takhle dlouhé závodní pauze velice psychicky náročné. Po pár kilometrech se to uklidnilo a já strávil závěr etapy sjížděním dalšího úniku.


Cítil jsem se výborně a měl jsem radost, že jsem hned při prvním startu byl schopný odvést pořádný kus práce pro tým. Alvarovi sice závěr nevyšel, ale v pčíštích dnech budou další šanci zaútočit na vítězství.

137 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
 

© 2018 Petr Vakoč.         cycling@seginternational.com

  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now